MDB iştirakçı dövlətlərin Miqrasiya Orqanları Rəhbərləri Şurası “ASAN xidmət”də
12 oktyabr 2016-cı il tarixində Müstəqil Dövlətlər Birliyinin (MDB) üzvü olan dövlətlərin Miqrasiya Orqanları Rəhbərləri Şurasının Bakıda keçirilən 19-cu iclasının iştirakçıları 5 saylı Bakı "ASAN xidmət" mərkəzi ilə tanış olublar.
İştirakçılara "ASAN xidmət" mərkəzlərinin yaradılması, məqsədləri və fəaliyyət istiqamətləri barədə ətraflı məlumat verilib. Qeyd olunub ki, şəffaflığın artırılması və müasir innovasiyaların tətbiqi baxımından “ASAN xidmət”in yaradılması ilə səmərəli dövlət idarəçiliyinin təmin edilməsi sahəsində ciddi nailiyyətlər əldə olunub. Bildirilib ki, bu günədək 12 milyona yaxın vətəndaş müraciəti qeydə alınıb.

Council of Heads of CIS Migration Bodies at “ASAN service”
On October 12, 2016, participants of XX Baku meeting consisted of the Council of Heads of CIS Migration Bodies got acquainted with activity of Baku “ASAN service” center No. 5.
The delegation was delivered wide information about the activities and aims of establishment of “ASAN service”. Also, there was emphasized, that with the establishment of “ASAN service” there have been achieved serious steps in the field of provision of efficient administration through enhancing of transparency and application of innovations. It was mentioned, that approximately 12 million applications have been already received.