SOCAR və “ASAN xidmət” arasında Anlaşma Memorandumu imzalanıb
21 oktyabr 2016 –cı il Azərbaycan Dövlət Neft Şirkəti və Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyi arasında “ABAD” mərkəzinin fəaliyətində qarşılıqlı əməkdaşlığa dair Anlaşma Memorandumu imzalanıb.
Həmçinin tədbir çərçivəsində SOCAR və Dövlət Agentliyi arasında “ASAN xidmət” mərkəzlərində təlim-tədris məsələləri, könüllük fəaliyyəti, ətraf mühitin qorunması və təhlükəsizlik, informasiya texnologiyaları, müasir innovativ texnologiyaların tətbiqi, sosial məsuliyyət və digər sahələrdə birgə əməkdaşlıq sazişinin imzalanma mərasimi də keçirilib.
Tədbirdə çıxış edən Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri İnam Kərimov bildirib ki, əməkdaşlıq çərçivəsində “ABAD” mərkəzi tərəfindən həyata keçirilən layihələrə maddi-texniki dəstək, innovasiyaların tətbiqi və investisiyaların cəlb edilməsi istiqamətində SOCAR ilə qarşılıqlı tədbirlərin həyata keçirilməsi nəzərdə tutulur. İnam Kərimov eyni zamanda qeyd edib ki, Azərbaycanın iki milli brendi – SOCAR və “ASAN xidmət”-in əməkdaşlığı üçüncü milli brendin – “ABAD”-ın tezliklə təşəkkül tapmasına və inkişafına öz əvəzsiz tövhəsini verəcək.
Daha sonra çıxış edən Azərbaycan Dövlət Neft Şirkətinin prezidenti Rövnəq Abdullayev, memorandumun imzalanması ilə SOCAR-ın neft və qaz sənayesində əldə etdiyi gəlirləri ölkənin qeyri-neft sektoruna və kiçik biznesin inkişafına yönəltmək niyyətində olduğunu bildirib. SOCAR prezidenti qeyd edib ki, “ABAD” mərkəzləri Azərbaycanın sosial-iqtisadi inkişafında vətəndaşların fəal iştirakına, kiçik və orta sahibkarlığın inkişafına, əhalinin məşğulluq səviyyəsinin artırılmasına və rəqabət qabiliyyətli ailə təsərrüfatlarının formalaşdırılmasına dəstək vermək məqsədi ilə sosialyönümlü layihələr həyata keçirəcək, ölkənin sosial-iqtisadi inkişafına mühüm dəyər qatacaq.
Tədbirin sonunda SOCAR istiqrazlarının təbliğ və təşviqində göstərmiş olduqları yüksək fəallıq və məhsuldar əməkdaşlığa görə “ASAN xidmət”in bir qrup əməkdaş və könüllülərinə Şirkətin Fəxri Fərmanları və sertifikatlar təqdim edilib.

SOCAR and “ASAN service” signed a Memorandum of Understanding
On October 21, 2016, there was signed a Memorandum of Understanding between SOCAR and the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan regarding the mutual cooperation in the field of activities of “ABAD” center.
Also, within the event, there was conducted a signing ceremony of the cooperation agreement between SOCAR and the State Agency regarding the fields of education and training issues, voluntary activities, environmental protection and security, information technology, contemporary and innovative technologies,  social responsibility and other fields within “ASAN service” centers.
The Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, Inam Karimov mentioned, that in the frame of cooperation, it is considered to conduct reciprocal measures jointly with SOCAR in the field of financial and technical support, application of innovation and to attract investments to the projects implemented by “ABAD” center. Inam Karimov noted, that two national Azerbaijani brands – SOCAR and “ASAN service” will deliver its invaluable contribution to the development of formation of the third national brand – “ABAD”.
Afterwards, President of SOCAR, Rovnag Abdullayev mentioned, that by this memorandum SOCAR is aimed to contribute its income in the field of oil and gas to non-oil sector and development of small business. He noted that “ABAD” centers would implement socially oriented projects supporting active participation of citizens in the socio-economic development in Azerbaijan, development of small and medium-sized enterprises, increasing the level of employment and development of competitive family farms.
At the end of event, a group of “ASAN service” staff and volunteers were awarded with Honorary Degrees and Certificates for demonstration high activity and fruitful cooperation in the field of promotion of SOCAR bonds.