“ASAN Akademiya”nın bağlanış mərasimi keçirilib
12 noyabr 2016-cı il tarixində Beynəlxalq Muğam Mərkəzində “ASAN Könüllüləri” Təşkilatının təşəbbüsü ilə həyata keçirilən "ASAN Akademiya" layihəsinin bağlanış mərasimi keçirilib.
Tədbiri giriş sözü ilə açan Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədr müavini Ülvi Mehdiyev bildirib ki, layihə müddətində psixoloji hazırlıq, biznesin təşkili, şəxsi inkişaf və s. mövzularda keçirilən təlim və praktiki məşğələlər gənclərin gələcək karyeralarının formalaşması və fərd olaraq yetişməsində böyük rol oynayacaq.
Daha sonra çıxış edən Azərbaycan Respublikası Prezidenti yanında Gənclər Fondunun icraçı direktoru Fərhad Hacıyev layihənin əhəmiyyətindən danışaraq, ASAN könüllülərinin hər zaman gənclərin maarifləndirilməsi və onların dünyagörüşün formalaşdırılması üçün müxtəlif layihələr həyata keçirdiyini vurğulayıb. O, bu istiqamətdə Gənclər Fondu və ASAN könüllülərinin birgə əməkdaşlığından məmnun oluğunu bildirib.
Azərbaycan Respublikası Prezidenti Administrasiyasının ictimai-siyasi məsələlər şöbəsinin gənclər təşkilatları ilə iş sektorunun müdiri Vüsal Quliyev gənclərin öz bilik və bacarıqlarının, təbii potensialının effektli reallaşdırılmasını və cəmiyyətdə layiqli yer tutması üçün bu cür layihələrin müstəsna rol oynadığını vurğulayıb.
Tədbirdə çıxış edən Milli Məclisin deputatı Vüsal Hüseynov gənclərin özlərini iş və ictimai həyat standartlarına görə inkişaf etdirmələrində “ASAN Akademiya” layihəsinin rolunun danılmaz olduğunu bildirib.
Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyinin gənclər təşkilatları ilə iş sektorunun müdiri Fuad Babayev çıxış edərək qeyd edib ki, Azərbaycan gənclərinin bu cür layihələrdə iştirakı onların şəxsi inkişafı və ölkənin ictimai-siyasi həyatında fəal iştirakını təmin edir.
Tədbirin sonunda layihədə iştirak etmiş gənclər diplom və hədiyyələr ilə təltif olunublar.
Qeyd edək ki, “ASAN Akademiya” layihəsinə müraciət etmiş 555 nəfərdən seçilmiş 36 gənc layihəni uğurla başa vuraraq məzun olublar.

There was held a closing ceremony of “ASAN Academy”
On November 12, 2016, “ASAN Academy” held a closing ceremony conducted by “ASAN Volunteers” Organization at International Mugham Centre.
The Deputy Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, Ulvi Mehdiyev by his keynote speech mentioned that various trainings held within the project in a certain duration in the field of psychological preparation, organization of business, self-development etc. and practical exercises will play an important role in their future career and being formed as an individual.
The Executive Director at Youth Foundation under the President of the Republic of Azerbaijan, Farhad Hajiyev, spoke about the importance of the project and mentioned that ASAN volunteers conducts various projects serving to young people’s enlightenment and enriches their general outlook. He highlighted that glad for the bilateral cooperation between the Youth Fund and ASAN volunteers.
The head of the sector of the work with youth organizations of the department of social and political affairs of the Presidential Administration of the Republic of Azerbaijan, Vusal Guliyev focused on importance of such projects in realization of own knowledge, abilities, natural potential by young people and gaining a well-deserved place in the society.
MP Vusal Huseynov in his speech stressed on undeniable role of the project “ASAN Academy” in development of young people in the field of career and social life standards.
The head of the sector of the work with youth organizations of the Ministry of Youth and Sport of the Republic of Azerbaijan, Fuad Babayev noted that participation in such projects provides their self-development and active engagement in social and political life of the country.
Young people participated at the projects were awarded with a diploma and gifts.
Need note, that only 36 young participants, selected out of 555 applicants, had a chance to complete the project.