“ASAN xidmət” Azərbaycan-Koreya dövlət xidmətləri mövzusunda seminar reallaşdırıb
5 sentyabr 2024-cü il tarixində “Koreya-Azərbaycan Dövlət Xidmətləri və Sosial İnnovasiyalar” seminarı keçirilib.
Tədbir Azərbaycan Respublikasının  Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin, Koreya Resublikasının Daxili İşlər və Təhlükəsizlik Nazirliyinin, Koreya Respublikasının Xarici İşlər Nazirliyinin birgə təşkilatçılığı ilə reallaşdırılıb.
Seminarda Dövlət Agentliyinin sədr müavini Ceyhun Salmanov, Koreya Respublikasının ölkəmizdəki səfirliyinin müşaviri Hvang Youkyoung, Koreya Respublikasının Daxili İşlər və Təhlükəsizlik Nazirliyinin şöbə direktoru Park Byung-joon açılış nitqi ilə çıxış ediblər.
Ceyhun Salmanov Koreya Respublikasının Daxili İşlər və Təhlükəsizlik Nazirliyi ilə Dövlət Agentliyi arasında 2016-cı ildə imzalanmış Anlaşma Memorandumunun əhəmiyyətinə toxunaraq ötən dövr ərzində həyata keçirilmiş uğurlu əməkdaşlıqdan bəhs edib. Bundan əlavə Koreya Respublikası tərəfindən həyata keçirilən texniki yardım və potensialın artırılması proqramlarında Dövlət Agentliyinin aktiv iştirakını qeyd edib və dəstəyə görə Koreya tərəfinə təşəkkür edib.
Koreyalı qonaqlar dövlət xidmətlərinin göstərilməsi sahəsində “ASAN xidmət” təcrübəsinin əhəmiyyətini və bu istiqamətdə Dövlət Agentliyi ilə həyata keçirilən əməkdaşlıqdan məmnunluğunu ifadə ediblər.
Dövlət Agentliyinin Beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin müdiri “ASAN xidmət” modeli və Dövlət Agentliyi tərəfindən həyata keçirilən innovativ layihələr barədə təqdimat edib.
Ardınca Koreya Respublikasının Daxili İşlər və Təhlükəsizlik Nazirliyinin şöbə rəhbərləri  dövlət xidmətlərində tətbiq olunan müasir yanaşmalar, vətəndaş məmnunluğu və xidmətlərə əlçatanlığın təmin olunmasında ölkələrinin təcrübələri barədə geniş təqdimatlar ediblər.
Tədbir sual-cavab formatında interaktiv müzakirələrlə yekunlaşıb.
Ölkəmizə səfər çərçivəsində koreyalı nümayəndələr  "INNOLAND" İnkubasiya və Akselerasiya Mərkəzinin, “ABAD”ın, “Bilim Bakı” mərkəzinin və Səyyar ASAN xidmətin fəaliyyəti ilə də tanış olublar.
Eyni zamanda nümayəndə heyətinə Dövlət Agentliyinin Dövlət xidmətlərinin dizaynı və innovasiyalar şöbəsi, eləcə də “İnnovasiyalar Mərkəzi” tərəfindən təqdimatlar edilib.

On September 5, 2024, a seminar titled "Azerbaijan-Korea Public Services and Social Innovations" was held.
The event was organized jointly by the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, the Ministry of the Interior and Safety of the Republic of Korea, and the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Korea.
Opening remarks were delivered by Jeyhun Salmanov, Deputy Chairman of the State Agency; Hwang Young-kyung, Counselor at the Embassy of the Republic of Korea in Azerbaijan; and Park Byung-joon, Director at the Ministry of the Interior and Safety of the Republic of Korea.
Jeyhun Salmanov underscored the importance of the Memorandum of Understanding established in 2016 between the Ministry of the Interior and Safety of the Republic of Korea and the State Agency, highlighting the fruitful cooperation that has developed since then. He also pointed out the State Agency’s proactive involvement in technical assistance and capacity-building initiatives supported by the Republic of Korea, expressing appreciation for the continuous support from the Korean side.
The Korean delegation noted the importance of the “ASAN Service” model in the sphere of public service delivery and expressed satisfaction with the current level of partnership with the State Agency.
The Head of the International Relations Department of the State Agency delivered a presentation on the “ASAN Service” model and the innovative projects implemented by the agency.
Subsequently, department heads from the Ministry of the Interior and Safety of the Republic of Korea provided comprehensive reports on contemporary methods of public service delivery, ensuring citizen satisfaction, and their nation’s experiences in improving service accessibility.
The event concluded with an interactive Q&A session.
While in Azerbaijan, the Korean delegation took the opportunity to learn about the workings of the "INNOLAND" Incubation and Acceleration Center, the "ABAD" Public Legal Entity, the "Bilim Baku" center, and the "ASAN" mobile service.
Additionally, specialized presentations were conducted for the delegation members by the State Agency’s Public Service Design and Innovation Department and the "Innovations Center" LLC.